Sarjaohjelma ja Tulokset 2019

South Carelia Hockey Tournament 2019

Sarja 40+ (Harjoitushalli)

LAUANTAI  5.1.2019
Nro: Aika Sarja
40.01 11.00 40, hh Starikat vs. Kukon Pojat 5 vs. 2
40.02 12.00 40, hh Tuuski Mustat vs. Starikat 1 vs. 2
40.03 13.00 40, hh Kukon Pojat vs. Naattijat 8 vs. 0
40.04 14.00 40, hh Tuuski Mustat vs. Laakasijat 3 vs. 1
40.05 15.00 40, hh Naattijat vs. Tuuski Mustat 0 vs. 6
40.06 16.00 40, hh Starikat vs. Laakasijat 1 vs. 2
SUNNUNTAI 6.1.2019
Aika Sarja
40.07 10.00 40, hh Laakasijat vs. Kukon Pojat 4 vs. 4
40.08 11.00 40, hh Naattijat vs. Starikat 0 vs. 9
40.09 12.00 40, hh Laakasijat vs. Naattijat 5 vs. 4
40.10 13.00 40, hh Kukon Pojat vs. Tuuski Mustat 3 vs. 6

Sarjan (40+) voittaja ja turnausmestari: Starikat joukkue

2. Tuuski Mustat, Tuusula

3. Laakasijat, Varkaus

4. Kukon Pojat, Lappeenranta

5. Naattijat, Kuopio

South Carelia Hockey Tournament 2019

Sarja 50+ (La Liigahalli ja Su UK-areena)

LAUANTAI  5.1.2019
Nro: Aika Sarja
50.01 11.30 50, liiga Starikat vs. Ukkometsot 6 vs. 2
50.02 12.30 50, liiga Ukkometsot vs. HCF Forssa 2 vs. 4
50.03 13.30 50, liiga Pussikaulat vs. Starikat 3 vs. 1
SUNNUNTAI 6.1.2019
Aika Sarja
50.04 11.30 50, UK1 HCF Forssa vs. Pussikaulat 2 vs. 4
50.05 12.30 50, UK1 HCF Forssa vs. Starikat 2 vs. 9
50.06 13.30 50, UK1 Ukkometsot vs. Pussikaulat 1 vs. 4

Sarjan (50+) voittaja Pussikaulat joukkue, kotijoukkue Starikat oli toinen.

2. Starikat, Lappeenranta

3. HCF Forssa, Forssa

4. Ukkometsot, Jyväskylä

South Carelia Hockey Tournament 2019

Sarja 60+ (UK-areena, UK2)

LAUANTAI  5.1.2019
Nro: Aika Sarja
60.01 12.00  60+ KePo vs. Extremes 1 vs. 5
60.02 13.00  60+ Naattijat vs. Mansen Ketut 0 vs. 2
60.03 14.00 60+ Ukkometsot vs. KePo 3 vs. 4
60.04 15.00 60+ Mansen Ketut vs. Extremes 1 vs. 0
60.05 16.00 60+ Naattijat vs. Ukkometsot 1 vs. 1
SUNNUNTAI 6.1.2019
Aika Sarja
60.06 09.00 60+ Extremes vs. Ukkometsot 2 vs. 4
60.07 10.00 60+ KePo vs. Mansen Ketut 0 vs. 2
60.08 11.00 60+ Extremes vs. Naattijat 9 vs. 1
60.09 12.00 60+ Naattijat vs. KePo 3 vs. 6
60.10 13.00 60+ Mansen Ketut vs. Ukkometsot 4 vs. 2

Sarjan (60+) voittaja: Mansen Ketut, Tampere. Paikallinen Old KePo, Keltun Pojat kolmas.

2. Extremes, Helsinki

3. KePo, Lappeenranta

4. Ukkometsot, Jyväskylä

5. Naattijat, Kuopio

South Carelia Hockey Tournament 2019

Sarja 65+ (UK-areena, UK1) ja 70+ ottelu

LAUANTAI  5.1.2019
Nro: Aika Sarja
65.01 11.30 65, UK1 Starikat vs. Wanhat-Ketterät 2 vs. 3
65.02 12.30 65, UK1 Wanhat-Ketterät vs. FOHA 70+ 3 vs. 2
65.03 13.30 65, UK1 Starikat vs. Voimakissat 2 vs. 8
65.04 14.30 65, UK1 Voimakissat vs. FOHA 70+ 7 vs. 0
SUNNUNTAI 6.1.2019
Aika Sarja
65.05 09.30 65, UK1 Voimakissat vs. Wanhat-Ketterät 2 vs. 2
65.06 10.30 65, UK1 FOHA 70+ vs. Starikat 70+ 3 vs. 2

Sarjan voittajat 65+: Voima-Kissat Hyvinkää, Wanhat-Ketterät Imatralta oli toinen. 70+ sarjan voittaja oli: FOHA (Finnish Oldtimer’s Hockey Association/Suomen veteraanijääkiekkoilijoidenliitto ry), joukkue. Starikat oli sijalla 4 65+ sarjassa ja toinen 70+ sarjassa.

2. Wanhat-Ketterät, Imatra

3. FOHA 70+

4. Starikat 65+

70+ Sarja

1. FOHA 70+

2. Starikat 70+